Bluefin Unistar: wielozadaniowy lakier firmy ADLER

Spektakularny efekt na powierzchniach, elegancki wysoki połysk, mieniący się metaliczny wygląd: różnorodny asortyment lakierów meblowych firmy ADLER spełni każde życzenie dotyczące wzornictwa.
10 mar 2022

Z ręką na sercu: w warsztatach stolarskich na codzień nie poszukuje się ekstrawaganckich superbohaterow wśród lakierów, ale solidnych farb wielozadaniowych: uniwersalnych, łatwych w stosowaniu i wydajnych, a przy tym bezkompromisowych i dających dobry efekt końcowy. Dzięki nowemu lakierowi Bluefin Unistar firma ADLER wprowadza właśnie taki produkt na rynek -  wielozadaniowy lakier wodny!

Pełen komfort stosowania

To, że lakiery wodne są dobre dla człowieka i środowiska nie pozostawia wątpliwości. Jednakże przez długi czas towarzyszył im mit, że są trudne i problematyczne w stosowaniu. Bluefin Unistar wreszcie kładzie kres tym uprzedzeniom: nowa gwiazda asortymentu lakierów wodnych firmy ADLER oferuje pełen komfort stosowania ceniony przez stolarzy w produktach rozpuszczalnikowych. Można go stosować bezpośrednio na wszystkie pospolite rodzaje drewna - łącznie z dębiną - w zależności od potrzeb jako produkt 1- lub 2-komponentowy. W przypadku stosowania jako produkt 2-komponentowy lakier charakteryzuje się ekstremalnie długim czasem przydatności do użycia wynoszącym do trzech dni - materiał, który nie został zużyty w piątek, można stosować jeszcze po weekendzie. Dzięki lepszemu wstępnemu wysychaniu powierzchnię można szlifować już po godzinie. Oprócz łatwości stosowania Bluefin Unistar przekonuje, również jakością powierzchni: wyśmienita siła wypełnienia, bardzo dobre uwydatnienie naturalnej barwy i bardzo wysoka przejrzystość zapewniają nieskazitelne wrażenie optyczne i haptykę oraz doskonałą ochronę przed zadrapaniami i plamami.

Unikalny produkt uniwersalny

Reinhard Huber, którego załoga stworzyła w laboratorium lakierów meblowych firmy ADLER nowy produkt uniwersalny, wyjaśnia: „W firmie ADLER od 40 lat zajmujemy się intensywnie lakierami wodnymi dla rzemiosła i przemysłu. Dzięki temu bogatemu doświadczeniu stworzyliśmy dla naszych klientów kompletny produkt, który w tej formie z pewnością jest wyjątkowy.” Bluefin Unistar jest wydajny jak produkt przemysłowy, a przy tym nieskomplikowany i elastyczny, tak że nadaje się do niemal każdego zastosowania w warsztatch stolarskich. Ponadto lakier posiada wyróżniający się bilans ekologiczny dzięki zawartości LZO poniżej 3% i chroniącą zasoby naturalne produkcję, za którą odznaczony został austriackim ekologicznym znakiem jakości. Dlatego Reinhard Huber jest przekonany: „Bluefin Unistar ma zadatki nie tylko na stanie się nowym ulubionym produktem użytkowników lakierów wodnych. Ułatwi rownież wielu stolarzom stosującym nadal lakiery rozpuszczalnikowe przejście na przyjazny środowisku i zrównoważony proces malowania lakierami wodnymi.”

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER zatrudniająca około 670 pracowników, jest wiodącym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Założona w 1934 roku przez Johanna Berghofera firma rodzinna jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku fabrykę w Schwaz opuszcza 22 000 ton lakieru, który trafia do klientów w ponad 30 krajach na całym świecie. Firma ADLER posiada spółki handlowe w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jej jedynym zakładem produkcyjnym jest fabryka lakierów w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w swojej branży, firma ADLER od 2018 roku jest w 100% neutralna dla klimatu. Podejmując wiele działań firma ADLER zredukowała do minimum swój wpływ na środowisko. ADLER kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami w zakresie ochrony klimatu i tym samym przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony środowiska.

 

© by adler-lacke.com