CATAS Green Award dla lakieru meblowego firmy ADLER

Nagroda jakości CATAS jest uważana za najważniejszy znak jakości dla produktów dla handlu i przemysłu drzewnego we Włoszech. Teraz włoski instytut dodał do Nagrody Jakości nowy certyfikat zrównoważonego rozwoju: CATAS Green Award gwarantuje nie tylko doskonałą jakość i bezpieczeństwo produktu, ale także wybitne właściwości ekologiczne. Pierwszym produktem, który otrzymał to wyróżnienie, jest trwały lakier do mebli Bluefin Terra-Diamond austriackiego producenta lakierów ADLER.
7 lis 2022

Wszechstronnie zrównoważony

Wręczenie nagrody CATAS Green Award poprzedzone było kompleksową certyfikacją wodnego lakieru do mebli w laboratorium CATAS. Sprawdzane były nie tylko właściwości ekologiczne, ale także nieszkodliwość dla zdrowia i bezpieczeństwo przy przetwarzaniu oraz jakość i wydajność produktu. „Podobnie jak nasz własny zielony znak ADLER, również CATAS Green Award uwzględnia całe spektrum zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem” - wyjaśnia dyrektor zarządzający R&D dr Albert Rössler. Na przykład Bluefin Terra-Diamond jest opracowany bez dodatku plastyfikatorów, formaldehydów i metali ciężkich, a dzięki zastosowaniu biopochodnych spoiw zawiera około 85% naturalnych surowców i ma wyjątkowo niską zawartość LZO - poniżej 6%. Przezroczysty lakier do mebli przekonuje ponadto doskonałą jakością produktu, która spełnia wszystkie wymagania nagrody jakości CATAS: „Dzięki wydajnej obróbce oraz trwałej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne powłoce Bluefin Terra-Diamond przyczynia się również do zachowania zrównoważonego rozwoju” - mówi dr Rössler.

Rosnące zapotrzebowanie

„Obserwujemy silny trend w kierunku produktów zrównoważonych nie tylko w krajach niemieckojęzycznych, ale przede wszystkim we Włoszech” - podkreśla Daniel Pesserer, kierownik działu przemysłu meblowego w firmie ADLER. Wodorozcieńczalne, przyjazne dla środowiska i zdrowia systemy lakiernicze przynoszą przetwórcom wiele korzyści: umożliwiają bezpieczną aplikację bez nieprzyjemnych zapachów rozpuszczalników, stanowią prawdziwą wartość dodaną dla świadomych ekologicznie klientów oraz wnoszą cenny wkład w ochronę przyrody i klimatu. Daniel Pesserer wyjaśnia: „Jestem przekonany, że zrównoważone systemy powłok stanowią przyszłość obróbki powierzchni. Dzięki pierwszemu lakierowi meblowemu Bluefin Terra-Diamond z certyfikatem CATAS Green oraz wysokiej jakości produktów z naszego zielonego programu ADLER oferujemy optymalne rozwiązania w tym zakresie.”

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 670 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 22 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swoj ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com