Członek EMAS od ćwierć wieku

Eco Management and Audit Scheme (System Ekozarządzania i Audytu): ten nieco nieporęczny termin odnosi się do Europejskiego Systemu Zarządzania Środowiskowego EMAS, który wspiera firmy w ich działaniach na rzecz ochrony środowiska. ADLER był pionierem w dołączeniu do tej ważnej inicjatywy na wczesnym etapie - ADLER jest członkiem EMAS od dokładnie 25 lat. W końcu motto „Czysta praca - czyste środowisko” nadal obowiązuje!
2 mar 2023

Podstawą zaangażowanej ochrony środowiska w firmie jest solidna baza danych. Tylko wtedy, gdy masz dobry przegląd zużycia wody i energii, odpadów i emisji, wiesz, jakie korekty należy wprowadzić w celu dalszej poprawy efektywności środowiskowej. Ponadto opinia publiczna jest bardzo zainteresowana przejrzystymi informacjami - w końcu klienci, dostawcy i pracownicy chcą wiedzieć, jak poważnie firma podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wszystko to można osiągnąć dzięki kompleksowej deklaracji środowiskowej i zrównoważonego rozwoju, którą ADLER publikuje co roku od 1998 roku. ADLER zestawia wszystkie istotne kluczowe dane i ujawnia swoje cele i inicjatywy w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju.

Gwarancja zrównoważonego rozwoju

Aby mieć pewność, że wszystkie informacje zawarte w deklaracji środowiskowej i deklaracji zrównoważonego rozwoju są kompletne i poprawne, są one audytowane przez EMAS, a następnie publikowane. Gwarantuje to, że ADLER, jako członek EMAS, posiada kompleksowy system zarządzania środowiskowego, wdraża zaangażowane środki w zakresie zrównoważonego rozwoju i zapewnia społeczeństwu przejrzyste informacje - i robi to od ćwierć wieku! "Jako członek EMAS pokazujemy, że firma ADLER jest odpowiedzialna w kwestiach ekonomicznych, ekologicznych i społecznych od momentu jej założenia, a tym samym demonstruje dalekowzroczność swojego "znaku towarowego": orła z piórami" - podkreśla dr Albert Rössler, dyrektor ds. badań i rozwoju oraz specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w firmie ADLER.

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 720 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 21 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com