Linia do lakierowania Excimer w ADLER

Dział technologia aplikacji firmy ADLER to nie tylko miejsce, w którym nowe lakiery są testowane w warunkach produkcyjnych. Wspiera również klientów w planowaniu i konfigurowaniu ich linii lakierniczych. W celu ciągłego udoskonalania tej usługi firma ADLER rozszerzyła swój park maszynowy o linię Excimer.
21 sty 2020

Nowa linia Excimer - lepszy serwis

Ekstremalnie niski poziom połysku, wyjątkowo odporna na zarysowania powierzchnia: to, co przez długi czas uważano za sprzeczność, jest możliwe dzięki technologii excimer. Proces jest tak prosty, jak genialny: powłoka farby jest poddawana działaniu promieniowania krótkofalowego bez obecności tlenu. Promienie excimer powodują mikrofałdowanie wierzchniej warstwy lakieru: nie jest ona ani widoczna, ani wyczuwalna, ale dzięki odbiciu światła zapewnia idealnie matowy wygląd. Zalety są oczywiste: matowy wygląd od 3 do 20 gloss bez środków matujących oraz wyjątkowo odporna na zarysowania, chemoodporna i twarda powierzchnia, jak w przypadku lakierów UV - i to z najwyższą niezawodnością procesu.

Idealnie matowy


Zespół specjalistów ADLER zajmuje się tą innowacyjną technologią lakierowania od kilku lat. „Dzięki temu doświadczeniu możemy nie tylko zagwarantować naszym klientom najlepszą obsługę, ale także odpowiednie niskoemisyjne powłoki UV” - mówi kierownik ds. Rozwoju Reinhard Berghofer-Guem. Gama bezbarwnych i pigmentowanych lakierów excimer do wielu zastosowań ma być sukcesywnie poszerzana. Nowa linia odgrywa kluczową rolę w technologii aplikacji firmy ADLER: nowe receptury mogą być tutaj wszechstronnie testowane w praktycznych warunkach, a praktyka pozwali również doradzić klientom przy planowaniu własnych linii. Linia w wersji laboratoryjnej posiada kilka zmiennych źródeł promieniowania, które można ustawić w dowolnej kolejności. W ten sposób można w praktyczny sposób symulować wszystkie możliwe procesy i ustawienia. „Dzięki temu możemy optymalnie wspierać naszych klientów w planowaniu ich linii” - wyjaśnia Reinhard Huber, szef działu technologii aplikacji ADLER dla przemysłu meblarskiego. Idealne procesy można określić w warunkach laboratoryjnych i skoordynować z planowaną strukturą powłoki w celu uzyskania najlepszej możliwej kombinacji.

Jeśli chodzi o optymalizację procesów i znalezienie odpowiednich rozwiązań, doświadczeni pracownicy są najlepszym sposobem!

© by adler-lacke.com