Maksymalna przejrzystość bez kompromisów z zastosowaniem technologii CrystalClear firmy ADLER

Dzięki nowej technologii CrystalClear austriacki producent lakierów ADLER wyznacza nowe kamienie milowe w dziedzinie lakierowania okien i drzwi zewnętrznych: CCT umożliwia krystaliczną przejrzystość w połączeniu z wysoce skuteczną ochroną przed działaniem światła i najlepszą jakością powierzchni.
27 mar 2023

Każdy kawałek drewna ma swój wyjątkowy charakter. Jego kolor, usłojenie i rysunek porów są tak unikalne jak odcisk palca danej osoby. Zachowanie tego naturalnego wyglądu jest życzeniem wielu inwestorów – co zrozumiałe: Kto wybierając okna i drzwi wejściowe stawia na wysokiej jakości materiał, jakim jest drewno, chce pokazać całe jego piękno! Jednak do tej pory było to możliwe tylko w ograniczonym stopniu: w przypadku wysoce przezroczystych powłok okiennych dochodziło nieuchronnie do żółknięcia bądź blaknięcia. Systemy lakiernicze przeciwdziałające tym przebarwieniom wykazują znacznie mniejszą przejrzystość. Dlatego wielu producentów wybiera do drzwi zewnętrznych oleje – ze wszystkimi ich zaletami i wadami: jak wiadomo olejowane powierzchnie zapewniają mniejszą ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, co właśnie w przypadku drzwi zewnętrznych prowadzi często do problemów. Ponadto olejowane powierzchnie muszą być regularnie pielęgnowane co 6 do 12 miesięcy – pracochłonna konserwacja, która, jak pokazuje doświadczenie często bywa zaniedbywana. Teraz jednak austriacki wiodący producent lakierów ADLER oferuje w końcu rozwiązanie: nowa technologia CrystalClear (CCT) łączy krystaliczną przejrzystość z wysoce skuteczną ochroną przed światłem i doskonałą jakością powierzchni, do której przyzwyczajeni są użytkownicy wysokiej jakości produktów firmy ADLER.

Unikalny pakiet ochrony przed światłem

Receptą na sukces nowej technologii CCT jest unikalny pakiet ochrony przed światłem opracowany przez zespół pod nadzorem kierownika ds. rozwoju dr. Simona Leimgrubera w laboratorium firmy ADLER. „Połączyliśmy tak ze sobą różne pochłaniacze UV, żeby w całym zakresie długości fal promieniowania widzialnego i niewidzialnego uzyskać możliwie najlepszą ochronę”, mówi dr Leimgruber. To jest szczególnie ważne w przypadku okien dębowych: konwencjonalne środki do ochrony przed światłem chronią tylko przed promieniowaniem UV – ale jeśli chodzi o blaknięcie dębu nic nie mogą zdziałać. Natomiast nowa, wysokowydajna ochrona przed światłem firmy ADLER pochłania celowo część spektrum światła widzialnego – zapobiega to zarówno żółknięciu świerka, sosny czy jodły jak i blaknięciu drewna dębowego. Dodatkowo pakiet ochrony przed światłem posiada jedynie minimalne zabarwienie własne – autentyczny, pełen kontrastów charakter drewna pozostaje zachowany.

Naturalny bez kompromisów

Unikalna technologia CCT dostępna jest dla systemu okiennego 1-komponentowego Ligno+, 2-komponentowego systemu okiennego Aquawood Diamond jak również dla 2-komponentowych pokryć drzwi zewnętrznych Aquawood Protor.  Drewno pokrywane jest najpierw odpowiednim podkładem do drewna dębowego, modrzewiowego bądź świerkowego, sosnowego i jodłowego. Na międzywarstwę nakładany jest w końcu wysoko przejrzysty lakier nawierzchniowy zapewniający całkowicie odporną powierzchnię i długotrwałą ochronę przed światłem. „Dzięki technologii CrystalClear udało nam się osiągnąć prawdziwy kamień milowy”, wyjaśnia dumnie dr Leimgruber. „Po raz pierwszy możliwe są na oknach i drzwiach zewnętrznych powłoki o najwyższej przejrzystości wraz z zachowaniem bezkompromisowej jakości powierzchni – dlatego możemy zaoferować kompletne rozwiązane wysokiej jakości dopasowane do aktualnych trendów zachowania naturalnego wyglądu drewna.”

Następujące produkty są dostępne w Technologii CrystalClear

Aquawood Primo A3

Aquawood Primo A4

Aquawood Protor Finish L

Aquawood Ligno+ Top M

Wszystkie szczegóły dotyczące innowacyjnej technologii CrystalClear można znaleść tutaj.

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 720 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 21 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com