Nagroda European Responsible Care Award dla firmy ADLER

Wybitne projekty i inicjatywy każdego roku wyróżniane są nagrodą European Responsible Care Award. Wśród laureatów 2022 roku: ADLER
16 lis 2022

Wraz z programem Responsible Care (w Polsce pod nazwą Odpowiedzialność i Troska) przemysł chemiczny w Europie ma na celu dążenie do poprawy w dziedzinach takich jak środowisko, bezpieczeństwo i zdrowie – niezależnie od wymogów prawnych. Wybitne projekty i inicjatywy wyróżniane są każdego roku nagrodą European Responsible Care Award. Wśród laureatów 2022 roku: ADLER, odpowiedzialny i troskliwy partner od prawie 30 lat. Rozwój ekologicznego zielonego asortymentu i wdrożenie zasad gospodarki obiegu zamkniętego w rozwoju lakierów został uhonorowany przez jury nagrodą European Responsible Care Award w kategorii „gospodarowanie zasobami”.

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 670 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 22 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com