Niekwestionowana jakość powierzchni, innowacyjne technologie: ADLER na targach Ligna 2023

80 000 odwiedzających wzięło udział w Lignie 2023, wiodących na świecie targach przemysłu drzewnego w Hannoverze. Wielu z nich zatrzymało się również na stoisku ADLER Lacke, aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonych systemach powłok, innowacyjnych technologiach lakierniczych i inspirujących pomysłach projektowych.
9 cze 2023

Od USA po Nową Zelandię, od Azji po Europę Północną - odwiedzający stoisko ADLER nigdy dotąd nie byli tak międzynarodowi, jak teraz. I nic dziwnego: Jakość niskoemisyjnych lakierów wodnych firmy ADLER stała się powszechnie znana. Coraz więcej użytkowników stawia na przyjazne dla środowiska lakiery na bazie wody i w firmie ADLER znajduje nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również profesjonalne szkolenia i doradztwo dotyczące przejścia na lakiery wodne. Dlatego techników firmy ADLER można było spotkać nie tylko na własnym stoisku, ale również na stoiskach producentów maszyn, gdzie mogli zaprezentować wydajność wodnych lakierów firmy ADLER bezpośrednio na urządzeniach lakierniczych - na żywo i w kolorze. „W przypadku procesów przemysłowych nasze produkty i technologia urządzenia muszą być do siebie idealnie dopasowane, dlatego często ściśle współpracujemy z producentami urządzeń, aby wspólnie opracować optymalne rozwiązanie dla klienta”, wyjaśnia Reinhard Huber z działu techniki zastosowań firmy ADLER.

Galeria wzorów

Wróćmy do stoiska firmy ADLER, które prezentuje się jak galeria wysokiej jakości wzorów, zapraszających do oglądania, dotykania i podziwiania. Wzrok przyciągnęła szczególnie nowa technologia CrystalClear, wyjaśnia Klaus Vettori, kierownik sprzedaży w sektorze międzynarodowego przemysłu okiennego i budownictwa drewnianego w firmie ADLER: „Dzięki tej nowej technologii lakieru otrzymujemy niezwykle naturalny, transparentny wygląd drewnianych okien i drzwi, który znamy tylko z powierzchni olejowanych – ale jednocześnie wysoką odporność lakieru.” Inspiracji dostarczyły nowe modne odcienie lazury do drewna z efektem Lignovit Platin i kreatywne powierzchnie pokryte lakierem meblowym z efektem a tematy do rozmów zapewniły innowacyjne technologie lakiernicze, takie jak CCT, Excimer czy druk cyfrowy.

Duża różnorodność

Na prawie żadnych targach branżowych grupa odwiedzających nie jest tak zróżnicowana, jak na targach Ligna – tutaj spotykają się wszystkie branże związane z drewnem. I dla nich wszystkich stoisko firmy ADLER oferowało coś ciekawego. Tak wspomina Klaus Vettori wspólnie ze swoim zespołem pracowite i urozmaicone dni na targach: „Jedną z mocnych stron firmy ADLER jest to, że oferujemy pełną gamę lakierów wszystkim przetwórcom drewna – począwszy od stolarzy i cieśli aż po przemysłowych producentów okien i mebli. Po raz kolejny udało nam się wykorzystać tę siłę podczas targów Ligna 2023!"

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 720 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 21 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com