Ochrona środowiska zaczyna się we własnych czterech ścianach.

W dniu 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Uważamy, że to właściwy moment, aby zastanowić się, jak możemy uczynić naszą konsumpcję bardziej zrównoważoną. Na przykład stosując ekologiczne farby i lakiery z asortymentu green firmy ADLER.
2 cze 2021

Zielone produkty dla majsterkowiczów i profesjonalistów

Organicznie uprawiane owoce i warzywa, żywność ze sklepu ze zdrową żywnością, odzież fair trade - świadomi ekologicznie konsumenci mają dziś szeroki wybór. Dlaczego nie sięgnąć po zrównoważone produkty do majsterkowania? U wiodącego austriackiego producenta lakierów, firmy ADLER, profesjonaliści i majsterkowicze znajdą przyjazne dla środowiska lakiery do każdego zastosowania - od tarasów po pokoje dziecięce, od olejów do drewna po lakiery dla majsterkowiczów. Firma ADLER w swoim nowym asortymencie green umieściła szczególnie zrównoważone lakiery i farby. Wszystkie produkty green są wolne od substancji szkodliwych dla środowiska oraz zdrowia i są produkowane są w Tyrolu w sposób w 100% neutralny dla klimatu - i to w certyfikowanej jakości firmy ADLER.

Ochrona środowiska wokół domu

Czy wiedzą Państwo, że stosując ekologiczne produkty ADLER przy budowie domu jednorodzinnego, można zaoszczędzić prawie 400 kg Co2? Na elewacji trwale piękny, naturalny wygląd zapewnia ekologiczna lazura do drewna Pullex Aqua-Terra. Meble ogrodowe, buda dla psa czy domek dla ptaków również mogą być chronione przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi za pomocą Pullex Aqua-Terra. Ściany wewnętrzne lśnią czystą bielą wolnej od substancji szkodliwych i przyjaznej dla alergików farby do pomieszczeń mieszkalnych Aviva Terra-Naturweiß. Do wewnętrznych okładzin ściennych firma ADLER oferuje wodorozcieńczalną lazurę do drewna Lignovit Interior UV100 ze skuteczną ochroną przed żółknięciem, a olej Legno Aqua-Öl nadaje meblom w sypialniach i pokojach dziecięcych naturalny wygląd i wrażenia w dotyku.

Zrównoważony od A do Z

Co sprawia, że te ekologiczne powłoki są tak wyjątkowe? Rainer Troppmair, szef działu rozwoju lakierów okiennych i budowlanych w firmie ADLER, wyjaśnia: "W firmie ADLER zrównoważony rozwój zaczyna się od surowców, a kończy na produkcji i pakowaniu: większość naszych produktów green jest na bazie wody, co oznacza, że nie emitują one szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników, a ponadto ich przerabianie jest o wiele przyjemniejsze i zdrowsze. Wiele produktów ma wysoki udział surowców odnawialnych, dzięki czemu oszczędzamy duże ilości ropy naftowej. Substancje szkodliwe dla środowiska czy substancje rakotwórcze nie są u nas stosowane nawet przy produkcji  puszki czy wiadra z farbą." A co z procesem produkcyjnym? Nie mniej zrównoważony, wyjaśnia kierownik produkcji Romed Staggl: "W Schwaz zbudowaliśmy najnowocześniejszą fabrykę lakierów wodnych w Europie, w której produkujemy w szczególnie energooszczędny sposób. Nasze centrum ochrony środowiska i recyklingu dba o to, aby powietrze i woda pozostały czyste. A nasze puszki i wiadra po farbie mogą być zbierane i poddawane recyklingowi - używamy nawet pojemników wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu do niektórych naszych farb ściennych." Zarządzająca przedsiębiorstwem ADLER, Andrea Berghofer, dodaje. Wiele lat temu przyjęliśmy motto: "Czysta praca - czyste środowisko". W dzisiejszych czasach nabiera ono znaczenia jak nigdy dotąd - nasze farby i lakiery gwarantują nie tylko najwyższą jakość, ale także czyste sumienie wobec naszego środowiska!"

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca 630 pracowników, jest wiodącym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Założona w 1934 roku przez Johanna Berghofera firma rodzinna prowadzona jest obecnie przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. 21.000 ton farb opuszcza rocznie fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na całym świecie. Firma ADLER posiada spółki handlowe w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jej jedynym zakładem produkcyjnym jest fabryka lakierów ADLER-Werk w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm w swojej branży, ADLER od 2018 roku jest w 100% neutralny dla klimatu.

© by adler-lacke.com