Żegnajcie zażółcenia: Aquafix UV 100 firmy ADLER chroni meble przed przebarwieniami

Piękna, ciemna szafka z drewna orzechowego stanie się z czasem blada i wyblakła, stół z drewna bukowego straci swoją piękną czerwień, a jasne łóżko z drewna klonowego nieładnie zżółknie: z biegiem czasu w postaci zażółceń widoczny staje się niekorzystny wpływ światła słonecznego i promieniowania UV na żyjący materiał, jakim jest drewno.
9 wrz 2022

Efekt ten jest szczególnie nieestetyczny, kiedy meble przebarwiają się nierównomiernie, ponieważ powierzchnie są narażone na działanie światła słonecznego w różnym stopniu. To już przeszłość, nowy dodatek Aquafix UV 100 firmy ADLER chroniący przed światłem zapewnia wysoce skuteczną ochronę przed żółknięciem!

Podwójna korzyść

Co właściwie się dzieje podczas żółknięcia? Wolfgang Danzl, który opracował nową ochronę przed żółknięciem w laboratorium firmy ADLER, wyjaśnia: „Lignina, jeden z głównych składników drewna, jest bardzo wrażliwa na światło. W szczególności wysokoenergetyczne promieniowanie UV wywołuje reakcję chemiczną na powierzchni drewna. W efekcie lignina ulega w tym procesie rozkładowi i odbarwieniu." Tu właśnie wkracza ADLER Aquafix UV 100: unikalne i innowacyjne połączenie substancji czynnych absorbuje promieniowanie UV i w ten sposób opóźnia reakcję chemiczną. Naturalna barwa drewna zostaje zachowana, a nawet wzmocniona. Podczas gdy większość środków chroniących przed światłem z biegiem czasu rozjaśnia kolor drewna, ADLER Aquafix UV 100 ma działanie odwrotne: ochrona przed światłem eksponuje usłojenie drewna i w ten sposób podkreśla jego indywidualny charakter. „Dzięki temu ADLER Aquafix UV 100 przynosi podwójne korzyści”, wyjaśnia Wolfgang Danzl: „Środek chroniący przed światłem wzmacnia kolor każdego drewna i dba o to, aby ten kolor został zachowany również przy intensywnym promieniowaniu słonecznym”.

Proste stosowanie

Stosowanie jest całkiem proste: ADLER Aquafix UV 100 nadaje się do wszystkich wodnych 1- lub 2-składnikowych lakierów bezbarwnych z asortymentu lakierów do mebli Bluefin firmy ADLER, do nowego produktu Universallack Bluefin Unistar lub szczególnie naturalnego Bluefin Softmatt. Dodatek chroniący przed światłem należy wmieszać do lakieru i można go stosować od razu. Ilość nanoszona i właściwości dotyczące schnięcia lakieru pozostają niezmienne - ale działanie można zobaczyć: ADLER Aquafix UV 100 tworzy konsystencję podobną do lakieru rozpuszczalnikowego i gwarantuje wysoce skuteczną ochronę przed żółknięciem - aby drewno po wielu godzinach w słońcu nadal wyglądało świeżo i naturalnie!

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 670 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 22 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu środkom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com