Zrównoważony, ekologiczny i społeczny: firma ADLER świętuje z UN Global Compact

UN Global Compact to ogólnoświatowa sieć około 12 000 firm, które są zaangażowane w aktywny wkład w zrównoważoną, ekologiczną i społeczną przyszłość. Firma ADLER jest również częścią tej inicjatywy od 2017 r., Która będzie w centrum uwagi w Dniu Narodów Zjednoczonych 24 października.
23 paź 2020

Zrównoważone wartości


„Zrównoważony rozwój to bardzo szerokie pojęcie, obejmujące wiele aspektów podrzędnych. Tym ważniejsze jest, aby instytucje i firmy na całym świecie uzgodniły wspólny mianownik i działały razem - Global Compact spełnia tę funkcję ”- wyjaśnia dr hab. Albert Rössler, kierownik działu badań i rozwoju w firmie ADLER. Odegrał wiodącą rolę w opracowaniu strategii zrównoważonego rozwoju wiodącego austriackiego producenta farb, opartej na „Celach Zrównoważonego Rozwoju” (SDG) Global Compact. Te cele zrównoważonego rozwoju obejmują nie tylko aspekty ekologiczne, ale także społeczne i ekonomiczne: edukacja i zdrowie są ich częścią w takim samym stopniu, jak odpowiedzialna konsumpcja i innowacje. „Zrównoważony rozwój to nie tylko ochrona środowiska i klimatu, ale bardziej ogólnie tworzenie trwałych wartości z odpowiedzialnością za ziemię i jej mieszkańców”, podkreśla Rössler. Ślad ekologiczny Tematy i projekty, którymi zajmuje się firma ADLER w zakresie zrównoważonego rozwoju, są odpowiednio zróżnicowane. Coraz więcej produktów z gamy ADLER - od wysokiej jakości farby ściennej Aviva Terra w kolorze naturalnej bieli po powłokę okienną Aquawood z naturalnym efektem - jest wytwarzanych z dużą ilością surowców odnawialnych. Następnie pojawia się ważny temat efektywności energetycznej: „W firmie ADLER nie tylko ważne jest, aby produkować z możliwie najmniejszym śladem ekologicznym. Chcemy również wspierać naszych klientów innowacyjnymi produktami, które umożliwiają wydajne procesy produkcyjne ”- mówi Rössler.

Odpowiedzialność zbiorowa


Jednak zrównoważony rozwój w firmie ADLER idzie o wiele dalej: partnerstwo ze szkołami i uniwersytetami tworzy wartość dodaną dla społeczeństwa, podobnie jak liczne projekty społeczne, które firma ADLER wspiera w Tyrolu. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w siedzibę firmy w Schwaz jako jedyną lokalizację produkcyjną, ADLER jest ważnym czynnikiem zrównoważonego rozwoju gospodarczego w regionie. Dzięki wysokim standardom w zakresie edukacji i szkoleń, bezpieczeństwa i higieny pracy firma gwarantuje zespołowi ADLER wysokiej jakości i odporne na kryzys miejsca pracy. „Jako firma rodzinna zawsze byliśmy przyzwyczajeni do brania odpowiedzialności: za naszych pracowników, za nasz region, za środowisko” - wyjaśnia dyrektor zarządzający Andrea Berghofer. „Dlatego jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią globalnej sieci ONZ Global Compact i wspieramy jego cele w zakresie zrównoważonej przyszłości”.

© by adler-lacke.com