Więcej swobody twórczej.

DLACZEGO DRUK CYFROWY

Druk cyfrowy zyskuje coraz większą popularność w wielu różnych obszarach zastosowań, ponieważ w decydujący sposób przyczynia się do indywidualizacji produktów - niezależnie od tego, czy są to fronty kuchenne, meble czy podłogi laminowane. Proces druku cyfrowego jest coraz częściej stosowany również na zewnątrz, np. do okien, drzwi wejściowych lub mebli ogrodowych. Firma ADLER zaangażowała się również w tę technologię na wczesnym etapie i oferuje optymalne rozwiązanie systemowe do druku cyfrowego, z jednej strony jako podkład dla lepszej przyczepności, a z drugiej strony do uszlachetniania powierzchni zadrukowanej.

W druku cyfrowym podkłady i lakiery muszą spełniać specjalne wymagania

  • Podkłady firmy ADLER (np. Innolux Haftpromotor) przygotowują podłoże tak, aby farba mogła optymalnie związać się z powierzchnią. Ponadto zwiększają ostrość odwzorowania kolorów i zapobiegają ich wypłukiwaniu.
  • Warstwa nawierzchniowa firmy ADLER (np. Innolux Decklack) chroni powierzchnię przed obciążeniami chemicznymi i mechanicznymi. System tych powłok od ADLER charakteryzuje się bardzo dobrą kompatybilnością z farbami drukarskimi.\

 

Zalety systemów lakierniczych ADLER w procesie druku cyfrowego

  • Doskonała odporność mechaniczna dzięki ADLER TOPCOATS
  • Zróżnicowane stopnie połyskowości i struktury powierzchni
  • Wydajna produkcja - nawet przy małych seriach
  • Indywidualizacja może zostać łatwo wdrożona
  • Przyczepność do różnych materiałów, np. drewno, szkło, melamina

 

Technologia druku cyfrowego ze swoją nieskończoną wszechstronnością zrewolucjonizuje branżę podłóg i mebli. Stolarze, szklarze i monterzy kuchenni odkryli dla siebie zastosowanie indywidualnego wystroju i frontów meblowych. Projektanci i architekci wnętrz doceniają nowe możliwości w projektowaniu przestrzeni życiowej i nie ma prawie żadnych ograniczeń w wyborze podłoża. 

Niezależnie od tego, czy to płyty melaminowane, tworzywa sztuczne, drewno, materiały drewnopochodne czy szkło - ADLER Haftprimer tworzy optymalne połączenie z każdą powierzchnią!

System powłok ADLER w druku cyfrowym:  Nośnik →  ADLER Primer → Druk cyfrowy → Lakier nawierzchniowy ADLER 

Nośnik  ADLER Primer ADLER Decklack Metoda nanoszenia
Drewno wewnątrz Bluefin Isospeed (H20)*
PUR-Spritzfüller (LM)*
Aqua-Resist
Legnopur
Natrysk
Natrysk
Płyty melaminowane Innolux Haftpromotor Innolux Decklack Walce
Szkło wewnątrz Bluefin Vetro Printprimer
Bluefin 2K-Vetro Printprimer
Pigmocryl NG
Innolux Color
Natrysk
Walce
Drewno na zewnątrz (np. drzwi wejściowe) Aquawood TIG/
Aquawood Protor Base
Aquawood Protor Finish
L W40
Natrysk

Tabela: Produkty ADLER do druku cyfrowego * H2O: oparty na wodzie, Lm: rozpuszczalniku

Należy zwrócić uwagę na idealne dopasowanie podłoża, tuszu, podkładu i lakieru. Chętnie pomożemy w perfekcyjnej koordynacji wszystkich komponentów i dobranie odpowiedniego systemu.

 

© by adler-lacke.com