© Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica
Konstrukcje drewniane & fasady

Idealne połączenie - niepowtarzalny charakter i jakość

Któż nie marzy o domu z komfortowym i przytulnym wykończeniem w otoczeniu pięknej przyrody. Dlatego coraz większe grono inwestorów wybiera drewno na materiał, z którego ma być wykonany ich dom, nie tylko z uwagi na wyjątkowy charakter drewnianej architektury, ale również z powodu wielu zalet użytego do budowy materiału.

© Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica
© Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica
© Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica
© Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica

Ekologia, styl i wygoda

Drewno zdecydowanie jest ponadczasowym materiałem, który wyróżnia się spośród innych używanych do budowy domów zarówno swoimi cechami fizycznymi, jak i użytkowymi. Należy pamiętać, że np. domy z bala charakteryzują się również bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, dzięki którym długo utrzymują nagromadzone ciepło, w konsekwencji koszty ogrzewania są znacznie niższe. Tworzony przez drewno wewnątrz domu mikroklimat ma pozytywny wpływ na samopoczucie jego mieszkańców, a naturalna wentylacja ścian zapewnia świeżość o każdej porze roku.
Ten wyjątkowy materiał, jakim jest drewno, od wielu lat wykorzystuje do realizacji projektów budowlanych, firma Eurodom z Dębicy producent między innymi domów z bala. Użyte przez tego wykonawcę wysokiej jakości drewno wyróżnia się trwałością i stabilnością, jest odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu realizowane przez tę firmę projekty charakteryzuje szczególna solidność, wysoka estetyka oraz niepowtarzalny charakter przez lata.

Idealne połączenie

Drewno, pomimo wielu swoich zalet wymaga właściwej pielęgnacji i zastosowania odpowiednich środków uszlachetniających, które zagwarantują odporność na działania czynników zewnętrznych i utrzymanie wysokiej estetyki przez wiele lat.
Dlatego też, by utrzymać jak najwyższą jakość realizowanych projektów, Eurodom wybrał produkty Adler, by chronić drewnianą fasadę produkowanych domów.
„Jako producent mamy świadomość, że budowa domu to inwestycja na lata, dlatego trwałość i solidność użytych materiałów to klucz do postawienia wymarzonego domu, który przetrwa dziesięciolecia. Do fasad realizowanych przez nas domów z bali wybieramy produkty ADLER, które gwarantują nam wysoką jakość i chronią naturalny wygląd drewna przez długi okres”, mówi Karol Pogoda z Eurodom.
Jedną z inwestycji zrealizowanych przez Eurodom i z wykorzystaniem produktów ADLER, w tym przypadku Lignovit Protect, jest wykonanie domu mieszkalnego z bali w miejscowości Wyżne.
Dzięki zastosowaniu niepowtarzalnego duetu, w skład którego wchodzi podkład Lignovit Protect Primo i lakier nawierzchniowy Lignovit Protect-Finish, otrzymano wysoko przezroczystą i naturalną powierzchnię. Specjalne stabilizatory ligniny w podkładzie Lignovit Protect Primo znacznie opóźniają proces ciemnienia zastosowanego w tym projekcie drewna iglastego. Nowatorska receptura zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem UV i długotrwałą hydrofobowość. Zapobiega to aktywnie pojawianiu się brzydkich zabrudzeń na drewnianej fasadzie domu.

eurodom-debica.pl

Zdjęcia: Dariusz Tyrpin / EURODOM Dębica

© by adler-lacke.com