Renowacja & naprawa

Tak przeprowadzają renowację profesjonaliści. Lakierowanie na nowo podłóg drewnianych i parkietów za pomocą produktów serii Floor firmy ADLER

Renowacja i lakierowanie na nowo podłóg to usługa, które wielu właścicieli mieszkań i domów powierza profesjonalistom. Firma ADLER oferuje Państwu w tym celu prosty i uniwersalny, kompletny system: linię ADLER Floor. Za pomocą tych czterech produktów spełnią Państwo wszystkie życzenia klientów. Włącznie z wydajnym użyciem i nieskazitelnym wynikiem.

1. Arbeitsschritt: Schleifarbeiten
2. Arbeitsschritt: Mit Floor-Fill feine Risse und Fugen verschließen
3. Arbeitsschritt: Mit Floor-Start den Boden grundieren
4. Arbeitsschritt: Mit Floor-Classic die Deckbeschichtung auftragen
Bevor die Deckbeschichtung ein zweites Mal aufgetragen wird, muss der Boden leicht abgeschliffen werden.


 

Kroki

 1. Krok 1 – Szlifowanie


  Jako profesjonaliści wiedzą Państwo, że udane szlifowanie to połowa sukcesu, decydujące o świetnym wyniku końcowym. Należy to wyjaśnić klientom. Wówczas zrozumieją, dlaczego zeszlifowanie do surowego drewna wymaga wprawdzie dużego nakładu pracy i związane jest z silnym zakurzeniem, ale jest niezbędne.

 2. Krok 2 – Wypełnienie drobnych pęknięć i spoin środkiem Floor-Fill

  Przed zakończeniem szlifowania należy sprawdzić sklejane podłogi parkietowe pod kątem pęknięć i spoin. Można je wypełnić i naprawić środkiem ADLER Floor-Fill. Proszę wziąć drobny i czysty pył z przedostatniego szlifowania i zmieszać go ze środkiem ADLER Floor-Fill. Powstaje w ten sposób masa podobna do masy szpachlowej. Tą masą można wypełnić pęknięcia i spoiny. Po 1 do 1,5 godziny wszystko już wyschło i można usunąć ostatnie nierówności wykonując ostatni, drobnoziarnisty szlif.

 3. Krok 3 – Gruntowanie podłogi za pomocą Floor-Start


  Należy dokładnie usunąć pył ze szlifowania, zanim zacznie się gruntowanie. Drobny pył należy usunąć odkurzaczem i zetrzeć następnie wilgotną szmatką. Gdy wszystko jest już suche, można nanosić podkład ADLER Floor-Start wzdłuż słojów drewna. Nadaje się do tego wałek krótkowłosy, za pomocą którego można nanosić podkład pasami. Równolegle do tego należy zagruntować naroża pędzlem. Proszę nie wylewać podkładu bezpośrednio na podłogę! Powoduje to powstawanie plam, ponieważ podkład wsiąka do podłogi zbyt szybko i dlatego należy wykonywać pracę w sposób nieprzerwany. Podkład musi następnie schnąć przez dwie godziny.

 4. Krok 4 – Nanoszenie warstwy nawierzchniowej lakierem Floor-Classic


  Warstwę nawierzchniową wykonuje się za pomocą lakieru ADLER Floor-Classic. Gdy potrzebna jest szczególnie twarda i odporna powierzchnia, to można stosować 2-komponentowy lakier ADLER Floor-Finish. W normalnych przypadkach wystarczy w pełni tylko lakier ADLER Floor-Classic. Postępować należy tak, jak w przypadku gruntowania, tylko że lakier nawierzchniowy nanosi się dwa razy.

 5. Po czterech godzinach pierwsza warstwa lakieru nawierzchniowego jest już sucha. Następnie trzeba lekko przeszlifować podłogę papierem nr 240.
  Dokładnie usunąć pył. Potem można nanosić znowu lakier ADLER Floor-Classic. Podłoga jest sucha i nadaje się do chodzenia po ośmiu godzinach. 

  Na zakończenie należy zwrócić uwagę klienta, że lakier nie uległ jeszcze utwardzeniu w 100%. Mogą jeszcze powstać zadrapania i plamy. Dlatego dywany i meble, które można przesuwać, jak krzesła, wolno dopiero kłaść lub ustawiać na podłodze po upływie tygodnia.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w broszurze firmy ADLER na temat podłóg, którą można otrzymać na żądanie i przekazać dalej swojemu klientowi jako dodatek do usługi. 

© by adler-lacke.com