W naszych żyłach płynie zielona farba: na targach SICAM serce firmy ADLER bije dla natury!

Czerwony? Żółty? Nie! Kolorem jesieni jest zielony!
8 lis 2023

ADLER zasiał ziarno zrównoważonego rozwoju wiele lat temu. Jako pionier w branży, tyrolska firma wcześnie postawiła na przyjazne dla środowiska lakiery na bazie wody. Od tego czasu miłość do natury była starannie pielęgnowana i wyrosła na podporę producenta farb. A teraz jesienią nadszedł czas zbiorów! Na międzynarodowych targach branży meblarskiej SICAM w Pordenone, które odbyły się w połowie października, firma ADLER zaprezentowała bogate owoce, które wydała ta delikatna roślina zrównoważonego rozwoju: od lakieru bezbarwnego Bluefin Terra-Diamond, który jest wykonany w 85 procentach z naturalnych surowców i zdobył renomowaną nagrodę CATAS Green Award, po szeroką gamę produktów Green Label, która obiecuje jakość na najwyższym poziomie zrównoważonego rozwoju.

Z myślą o przyszłości

ADLER koncentruje się nie tylko na przyszłości w zakresie zrównoważonego rozwoju. Eksperci z Alp są również w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, jeśli chodzi o nowoczesne technologie powlekania przemysłowego. Na przykład, dostępne są doskonałe powłoki pozwalające uzyskać niewiarygodnie matowe powierzchnie przy użyciu przełomowego procesu ekscymerowego. Oczywiście na stoisku targowym ADLER nie mogło zabraknąć najpiękniejszych odcieni kolorów.  Klienci i zainteresowani byli zafascynowani tym, jak wiele - zielonego - koloru płynie w żyłach firmy ADLER!

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 720 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 21 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com