Meble & elementy wyposażenia wnętrz

Efekty powierzchniowe na meblach - efekt skóry

Za pomocą produktów firmy ADLER można obecnie nadać meblom drewnianym modny styl skóry - Meble lakierowane z efektem skóry opracowanym w firmie ADLER wyznaczają trendy w modzie…

Efekt skóry firmy ADLER stosowany do mebli
Krok 1 - Szlifowanie
Krok 2 - Lakier ADLER Pigmopur
Krok 3 - Lakier pękający ADLER Reißlack
Wynik do tej pory
Krok 4 - Lakierowanie nawierzchniowe za pomocą ADLER Pigmotop
Perfekcyjny wynik - efekt skóry firmy ADLER na drewnie

Kroki

 1. Krok 1 – Przygotowanie podłoża

  Przygotowane podłoże przeszlifować bezpośrednio przed rozpoczęciem lakierowania.

 2. Krok 2 – Legnopur

  Nakładanie warstwy Legnopur.

 3. Krok 3 - Pigmopur

  Teraz wykonać natrysk jednej warstwy lakieru ADLER Pigmopur  w wybranym odcieniu barwy. Wybrany odcień będzie kolorem pęknięć. Do tego naturalnego, brązowego efektu skóry, Technik Zastosowań firmy ADLER, Wolfgang Eder, wybrał RAL 8016 (brąz mahoniowy).

 4. Krok 4 – Lakier pękający

  Po wyschnięciu Pigmopuru w temperaturze pokojowej przez przynajmniej dwie, a maksymalnie sześć godzin, przychodzi kolej na lakier pękający. Proszę wykonać bez szlifowania międzyoperacyjnego równomierny natrysk lakierem ADLER Reißlack  w wybranym odcieniu – tutaj jest to RAL 8011 (brąz orzechowy). Im więcej lakieru się naniesie, tym obraz pęknięć będzie grubszy.

 5. Krok 4 – Lakierowanie nawierzchniowe

  Lakier pękający (Reißlack) musi schnąć w temperaturze pokojowej przez minimum trzy, maksimum osiem godzin. Wtedy brakuje tylko polakierowania nawierzchniowego za pomocą światłoodpornego lakieru poliuretanowego w wybranym stopniu matowości. Bardzo dobrze nadaje się do tego lakier ADLER Pigmotop, tutaj w G10.

© by adler-lacke.com