Renowacja & naprawa

Jak robić niewidoczne poprawki na ścianach

Kto tego nie zna. Nowe mieszkanie, świeżo pomalowane farbą ADLER w ulubionym, modnym kolorze...

Kto tego nie zna. Nowe mieszkanie, świeżo pomalowane farbą ADLER w ulubionym, modnym kolorze. I gdy się siądzie po całym tym trudzie na kanapie, by nasycić się przepychem, to co się rzuca w oczy? Plamy! Nieważne, czy są to ślady brudnych rąk, czy dzieci pozostawiły pamiątki po sobie, coś trzeba z tym zrobić.

By nie trzeba było od razu malować na nowo całej ściany, to profesjonalista z Działu Techniki Stosowanej firmy ADLER, Reinhard Spinn, zna sekretne sposoby, za pomocą których będzie można naprawić szkody.

Dziecinnie łatwe. Nanoszenie punktowe zamiast przesuwania pędzla

Miejsca z poprawkami zwykle wyróżniają się na powierzchni. Wynika to z różnej struktury powierzchni. Gdy farba była nanoszona na ścianę wałkami, a następnie w tych miejscach poprawki wykonywano pędzlem, to te różne sposoby nanoszenia mają wpływ na intensywność barwy. Dlatego miejsce z poprawkami zawsze będzie się wyróżniało.

By temu zapobiec, to wykonując poprawki należy nakładać farbę punktowo. Zapobiega się w ten sposób zmianie struktury powierzchni i naprawione miejsce się nie wyróżnia. Poza tym jest to tak proste do zrobienia, że prawie każde dziecko by sobie poradziło. To też sposób na zmuszenie sprawców zabrudzeń do naprawy tego, co zrobili.

© by adler-lacke.com