Przed renowacją
DIY - zrób to sam

Renowacja fasady z zastosowaniem systemu renowacyjnego Pullex

Zszarzałe i zniszczone działaniem czynników atmosferycznych fasady drewniane i elementy drewniane wyglądają jak nowe …

Przed renowacją
Szczotkowanie
Gruntowanie, lakierowanie nawierzchniowe
Po renowacji
Perfekcyjny wynik

Stosując sprawdzony przez lata system renowacji Pullex firmy ADLER można zamienić zszarzałe i zniszczone działaniem czynników atmosferycznych okładziny drewniane lub podcienie w oka mgnieniu, bez mozolnego szlifowania, na wyglądające na nowe. I to tylko w kilku etapach pracy.

I tak to się robi:

Kroki

 1. Wybór odcienia

  Proszę wybrać odcień barwy, który powinien przyjąć odnawiany obiekt po renowacji. Wzorniki i karty barw firmy ADLER ułatwią Państwu szybko i łatwo dokonanie wyboru barwy lazury. Teraz muszą Państwo jeszcze sprawdzić podłoże, zanim się zacznie malować.

 2. Porada profesjonalisty:

  Proszę wykonać próbę zarysowania gwoździem, by zobaczyć, czy podłoże jest wystarczająco wytrzymałe dla nowej powłoki, im głębsze są ślady, tym silniej trzeba drewno wyszczotkować.

 3. Szczotkowanie

  Szczotkowanie wykonuje się za pomocą szczotki drucianej mosiężnej i to zawsze wzdłuż włókien drewna. Kto chciałby sobie oszczędzić mozolnego szczotkowania ręcznego, ten może sięgnąć, szczególnie w przypadku dużych powierzchni, po profesjonalną szczotkarkę. Ostre krawędzie wyrównuje się papierem ściernym nr 80. Deski silnie zniszczone działaniem czynników atmosferycznych i ułożone poziomo powinny być najlepiej przeszlifowane. Następnie z drewna należy dokładnie usunąć pył i brud.

 4. Nanoszenie Pullex Renovier-Grund

  Teraz można nanosić pędzlem podkład Pullex Renovier-Grund.

  Porada profesjonalisty:
  Proszę zwrócić uwagę na uzyskanie pięknego, równomiernego zabarwienia. Powierzchnia powinna być zabarwiona jednolicie, ale nie powinna być całkowicie zakryta. Smug można łatwo uniknąć, jeśli się maluje deskę za deską.
  Silnie wchłaniające wodę elementy drewniane można pomalować drugi raz metodą "mokre-na-mokre" w ciągu maksymalnie pół godziny.

 5. Warstwa nawierzchniowa

  Po podanym czasie schnięcia można nanieść pierwszą warstwę nawierzchniową za pomocą lazury Pullex Plus-Lasur lub Pullex Top-Lasur w żądanym odcieniu barwy. Także i tym razem należy malować deskę za deską i przeciągać pędzel na zakończenie jeszcze raz od początku deski do jej końca. W ten sposób uniknąć można powstawania smug. Po odpowiednim przeschnięciu można drugi raz nanieść lazurę Pullex.

  ADLER TV
  Proszę zobaczyć film na temat renowacji fasad ...  

© by adler-lacke.com