Przed renowacją
DIY - zrób to sam

Renowacja okien za pomocą systemu renowacji Pullex

Stare zmienić na nowe - kiepsko wyglądające, łuszczące się powłoki na oknach i drzwiach należą do historii dzięki …

Przed renowacją
Wybór odcienia barwy
Gruntowanie podkładem Pullex Renovier-Grund
Po renowacji - perfekcyjny wynik

Podkład gruntujący Pullex Renovier-Grund i lazura Pullex Fenster Lasur, system firmy ADLER do renowacji okien i drzwi zewnętrznych zniszczonych działaniem czynników atmosferycznych zawierający lazurę cienko- i grubowarstwową. Za ich pomocą można bez większego wysiłku nadać oknom, drzwiom lub okiennicom nowy blask.

Kroki

 1. I tak to działa:
  Proszę wybrać odcień barwy, który obiekt ma przyjąć po renowacji. Wzorniki i karty barw firmy ADLER powinny Państwu umożliwić dokonanie wyboru szybko i w prosty sposób. Znaleźć trzeba tylko końcowy odcień barwy, pasujący do niego odcień podkładu gruntującego proponuje już system mieszania farb firmy ADLER.

 2. Porada profesjonalisty 
  W przypadku lazur grubowarstwowych proszę usunąć powłoki łuszczące się i z podbiegnięciami za pomocą cykliny. Pozostałości farby i zszarzałe miejsca na drewnie najlepiej zeszlifować papierem nr 60. Ostre krawędzie należy wyrówwnać. Następnie przeszlifować całą ramę okienną papierem nr 120. Następnie usunąć z drewna pył i brud.
  Teraz można przystąpić do impregnowania okna podkładem Pullex Renovier-Grund. Silnie wchłaniające elementy drewniane można pomalować drugi raz metodą "mokre-na-mokre". Po przynajmniej 12 godzinach schnięcia wykonuje się pierwsze naniesienie lazury Pullex Fenster-Lasur.

 3. Porada profesjonalisty:
  Do tego celu proszę zastosować pędzel do lakieru z krótkim, sztywnym włosiem - w ten sposób można uzyskać piękny efekt. Po ok. 6 godz. schnięcia wykonuje się drugie naniesienie lazury Pullex Fenster-Lasur. W przypadku odnawiania okien lakierami kolorowymi, względnie kryjącymi, w celu uzyskania optymalnego wyniku zalecamy dwukrotne naniesienie lakieru nawierzchniowego Pullex Color.

  Proszę użyć wypróbowanego przez lata systemu do renowacji Pullex, by stare, zszarzałe okna i drzwi znowu zajaśniały nowym blaskiem. Jakość wyrobów firmy ADLER gwarantuje perfekcyjną ochronę i piękno przez wiele lat.

© by adler-lacke.com