Efekty & wysoki połysk

Nowy wygląd drzwi zewnętrznych. Stare drewno

Co jest gwiazdą domu? Dlaczego nie drzwi? Wykonane z drewna są wszechstronne, zmienne i jako piękno natury zdolne do błyśnięcia wybranym efektem. Na przykład – stare drewno, szałas na hali, prawdziwi nieokrzesańcy wygarbowani starością wyglądają ciekawiej. Myśli się o Brusie Willisie lub akurat o drzwiach zewnętrznych z efektem specjalnym wykonanym za pomocą produktu firmy ADLER. Jak się robi gwiazdę z drzwi, pokazuje pracownik Działu Techniki Stosowanej.

Schritt 1: Bürsten
Schritt 2: Aquawood TIG HighRes gut aufrühren...
...und auftragen.
Schritt 3: Nach dem Grundieren mit Aquawood Protor Base L kommt das Schleifen mit KÖ120...
...oder Scotch Brite.
Schritt 4: Klopfen Sie nun Wurmlöcher in das Holz...
...und bearbeiten Sie das Holz mit einer Drahtbürste.
Schritt 5: Nun wird das Holz mit Protor-Primo eingerieben...
...und der Überschuss sorgfältig ausgewischt.
Schritt 6: Noch eine Deckschicht Aquaqwood Protor-Finish L...
...und fertig ist das gute Stück.

Kroki

 1. KROK 1 – SZCZOTKOWANIE

  Bierze się młodego świerczka i porządnie go szczotkuje, ponieważ nabierze w ten sposób gładkości pupy niemowlaka. Stosować szczotkę z tworzywa sztucznego.

 2. KROK 2 – IMPREGNOWANIE

  Aquawood TIG HighRes zapewnia zabarwienie i oznacza koniec niemowlęctwa. Przed naniesieniem bardzo ważne, by zapamiętać: dobrze wymieszać! (Przypomnij sobie Bonda – wymieszany, nie wstrząsany!). Kolor: stare drewno.

 3. KROK 3 – GRUNTOWANIE, SZLIFOWANIE

  Po 4 godz. schnięcia gruntuje się bezbarwnym podkładem

  Aquawood Protor-Base L i po następnych 5 godzinach schnięcia można szlifować papierem nr 120 lub włókniną Scotch Brite i w ten sposób wyrównać twarde pierścienie roczne. (Uwaga: stare nie oznacza zapylone, więc należy usunąć starannie pył!)

 4. KROK 4 – TŁUCZENIE, ROBIENIE DZIUR,

  Ze „Szklanej pułapki“ wiemy: wszystko jest dozwolone! Proszę się zaopatrzyć w broń: szczotkę drucianą i gwóźdź. Rozbijając i tłukąc robimy dziury po kornikach, zawsze widoczne w starym drewnie. Jeśli przyszła gwiazda domu jest wystarczająco twarda, to gwoździem można wyryć trochę autentycznych miejsc wyżartych przez robaki.
   

 5. KROK 5: DRAPANIE

  Szczotką drucianą można zrobić jasne zadrapania, w następnym kroku staną się one ciemne i przyczynią się do nadania charakteru starego drewna.

 6. KROK 6 – WCIERANIE

  Tymczasem obrabiany element stał się całkiem odporny. W następnym kroku można go bez obaw dobrze natrzeć – za pomocą podkładu

  Protor-Primo w kolorze palisander.

 7. KROK 7 – WYCIERANIE

  Nadmiar starannie wytrzeć.

 8. KROK 8 - OSTATECZNE ZAGRANIE

  Po przerwie na odsapnięcie w celu wyschnięcia przez noc brakuje już tylko ostatecznego wykończenia, bezbarwnej warstwy nawierzchniowej

  Aquawood Protor-Finish L W40. Także i to jest niczym nawet dla mięczaków, ponieważ dodatek gruboziarnistego Aquafix S zapewnia wyjątkową twardość, wytrzymałość i surowość w dotyku. Teraz czas na występ gwiazdy. Gwarantowane zrobienie kolan jak z waty u sąsiadów i gości.

© by adler-lacke.com