Ściany i podłogi

Surowa elegancja prawdziwego betonu

Każdy chciałby w wyjątkowy sposób urządzić swój dom – nic dziwnego, że stylowe, indywidualne powierzchnie w naszych salonach są coraz bardziej popularne. Nowy produkt ADLER Bluefin Pure-Concrete nada każdemu pomieszczaniu wyjątkowy akcent. Jest to nakładany w formie natrysku prawdziwy beton z charakterystycznymi wnękami (pustkami powietrznymi). Jak krok po kroku zmienić dowolną powierzchnię w beton:

Verfügbare Farbtöne Bluefin Pure Concrete
Schritt 1: Vorbereiten
Schritt 2: Grundieren
Schritt 3: Schleifen
Schritt 4: Zweiter Auftrag
Schritt 5: Folie aufbringen
Schritt 6: Folie abziehen
Schritt 7: Decklackieren

Kroki

 1. KROK 1: PRZYGOTOWANIE

  Jako podkład dla tego produktu zalecane są surowe płyty MDF. Przed zagruntowaniem powierzchnie są przeszlifowane papierem o granulacji 150. Najpierw odmierzamy część produktu (35 części wagowych) Bluefin Pure-Concrete w jednym z sześciu standardowych odcieni. Następnie odpowiednio mieszamy go z Aquafix Concrete Natur (100 części wagowych) przy pomocy mieszadła do farb.

 2. KROK 2: PODKŁADOWANIE

  Nałóż przygotowaną mieszaninę na powierzchnię za pomocą pistoletu kubkowego z nadciśnieniem (dysza 2,2 mm) lub pompy membranowej o niskiej pulsacji z cyrkulacją zawartości pojemnika. Zalecana ilość nakładania to: 400 - 500 g / m2. Pozostaw następnie powierzchnię do wyschnięcia na ok. 4 - 5 godzin w temperaturze 20°C

 3. KROK 3: SZLIFOWANIE

  Wyszlifuj powierzchnię papierem o granulacji 100-120. Następnie ostrożnie zdmuchnij powstały pył.

 4. KROK 4: DRUGA WARSTWA

  Nałóż następnie drugą warstwę przygotowanej tak jak wcześniej mieszaniny Pure Concrete oraz Aquafix Concrete w ilości około 700 - 800 g / m2.

 5. KROK 5: NAŁÓŻ FOLIĘ

  Zaraz po nałożeniu drugiej warstwy, przykryj mokrą powierzchnię folią polietylenową i dociśnij za pomocą kielni. Kieszenie powietrzne pod folią stworzą wnęki charakterystyczne dla betonu. W zależności od własnych preferencji, efekt finalny może być gładszy lub wyrazisty. Można to kontrolować poprzez dociskanie i wyrównywanie folii i powietrza ukrytego pod nią. 

  Pozostaw powierzchnię do wyschnięcia na noc!

 6. KROK 6: USUŃ FOLIĘ

  Następnego dnia delikatnie zdejmij folię i zdmuchnij powierzchnię za pomocą sprężonego powietrza. Odczekaj 4 do 5 godzin przed przecinaniem obrabianego elementu.

 7. KROK 7: USZCZELNIENIE + LAKIER ZABEZPIECZAJĄCY

  Świeżo przygotowana powierzchnia betonu może być teraz pokryta warstwą nawierzchniową. Najpierw zabezpiecz powierzchnię za pomocą Bluefin Primer-Concrete z dodatkiem 10% Aqua PUR-Härter (naniesienie 100 - 120 g / m2), który zabezpiecza przed rozwarstwianiem po kontakcie z wodą. Zostaw element do wyschnięcia na kolejne 3 godziny i na koniec nałóż 80 g / m2 lakieru Aqua-Top Antiscratch G5 + 10% Aqua PUR-Härter.

  Ważne: Szczegółowe informacje na temat przerabiania można znaleźć w karcie technicznej Bluefin Pure-Concrete.

© by adler-lacke.com