Ściany i podłogi

Pomaluj stare płytki

Odnów stare płytki: żmudna i kosztowna renowacja łazienki przeraża wielu ludzi. Niemniej jednak chcieliby, aby ich oaza dobrego samopoczucia wyglądała nowocześnie. Dzięki nowemu profesjonalnemu wszechstronnemu 2K-PU-Multilack firmy ADLER stare płytki można łatwo pomalować. Ta metoda jest szczególnie zalecana, jeśli stare płytki nie są uszkodzone.

Kroki

 1. Krok 1: Oklejanie i demontaż

  Po pierwsze, wszystko, co nie jest przymocowane na stałe, jak szafka z lustrem musi zostać zdemontowane. Inne urządzenia, które są trudne lub niemożliwe do usunięcia, muszą być zasłonięte lub zaklejone taśmą. Podłogę również należy zabezpieczyć.

 2. Krok 2: Dokładnie wyczyść płytki

  Płytki przed malowaniem muszą być czyste, suche, wolne od kurzu i tłuszczu. Użyj szczotki do kurzu i wody do czyszczenia płytek. Następnie zwilż powierzchnie środkiem odtłuszczającym ADLER, przetrzyj je włókniną szlifierską i spłucz wodą po około 10 minutach.

 3. Krok 3: Pomaluj płytki, pierwsza warstwa

  Teraz załóż odpowiednią odzież ochronną. Maskę, okulary i rękawice. Następnie wymieszaj dwa składniki opakowania 2K PU Multilack i poczekaj 10 minut przed rozpoczęciem. Narożniki i trudno dostępne miejsca pomaluj pędzlem. Następnie cała powierzchnia płytek wraz z fugami pomaluj za pomocą wałka malarskiego z mikrowłókien odpornych na rozpuszczalniki.

 4. Krok 4: Szlifowanie

  Po upływie około 6 godzin suszenia, płytki delikatnie przeszlifuj gąbką do szlifowania (granulacja 220-240). W rezultacie znikną nierówności.

 5. Krok 5: Druga warstwa

  Nałóż drugą warstwę ADLER Fliessenlack. Materiał zabezpieczający niemalowane powierzchnie najlepiej usunąć natychmiast po skończeniu malowania.

 6. Krok 6: Zostaw do utwardzenia farby

  Po kolejnej przerwie na szuszenie, trwającej od 8 do 12 godzin, możesz cieszyć się widokiem niczym nowych białych płytek. Wystarczające utwardzanie osiąga się dopiero po około trzech dniach i dopiero wtedy można ponownie z pomieszczenia.

  Przy okazji: 2K-PU-Multilack nadaje się do uniwersalnych zastosowań na drewnie, metalu, sztywnym PCV i trwałych starych powłokach na zewnątrz i wewnątrz. Jest na razie dostępny w białej, matowej i błyszczącej bieli.

© by adler-lacke.com