Ⓒ JOHANNES PLATTNER FOTOGRAFIE, A-6020 INNSBRUCK
Ściany i podłogi

Szlachetne efekty z ciekłym metalem

Miedź, mosiądz, brąz, cyna: nowe powłoki z prawdziwego metalu firmy ADLER zamieniają drewno w czysty metal. Wyjątkowe powierzchnie zapewniają urok w domu i mieszkaniach. Nowe powłoki z prawdziwego metalu ADLER - miedzi, mosiądzu, brązu i cynie nadają specjalne akcenty dla każdego stylu. Ekspert ADLER, Dominik Schwaiger, pokazuje krok po kroku, jak udoskonalić drewno na miedź i jak stworzyć coś specjalnego dzięki efektowi patyny:

Kroki

 1. Krok 1: Przygotuj podłoże

  Idealnym podłożem dla powłoki z prawdziwego metalu ADLER są zapodkładowane płyty wiórowe lub płyty MDF. Po jednym nałożeniu

  PUR-Ecofill jest szlifowany jednokrotnie papierem 240, bezpośrednio przed malowaniem.

 2. Krok 2: Wymieszaj farbę z miedzianym dodatkiem

  Idealna mieszanka dla ciekłego metalu: 100 części wagowych Aqua-Pure-Metal, 5 części wagowych utwardzacza Aqua-PUR i 250 części wagowych miedzi Aquafix - wymieszaj się dokładnie i bez pozostawienia grudek - najlepiej za pomocą mieszadła koszykowego.

 3. KROK 3: Malowanie

  Dzięki pistoletowi z nadciśnieniem lakier jest nakładany jednokrotnie, ilość nanoszenia wynosi 500 do 700 g na metr kwadratowy. Następnie powierzchnia musi wyschnąć - co najmniej pięć godzin lub lepiej przez noc.

 4. KROK 4: Szlifowanie

  Teraz czas na szlifierkę. Aby przygotować powierzchnię do efektu patyny, szlifuje się ją w czterech etapach: 180, 240, 360 i 600. Następnie pył ścierny należy ostrożnie usunąć za pomocą ADLER Spezial-Verdünnung.

 5. KROK 5: Efekt patyny

  Roztwór utleniający Aquafix Blue-Patina zapewnia specjalne akcenty kolorystyczne na powierzchni miedzi. Roztwór utleniający nanosi się butelką z rozpylaczem - punktowo lub wylewająco, mało lub wiele, w jednej lub dwóch warstwach, w zależności od pożądanego efektu.

 6. KROK 6: Stosowanie patyny

  Po kilku minutach metalowa powierzchnia zaczyna się zmieniać. Najbardziej wyraźna jest niebiesko-zielona patyna po wysuszeniu przez noc. Aby chronić powierzchnię i jednocześnie zachować szorstki charakter patyny, należy ją teraz pomalować trzema warstwami PUR-Antiscratch G10.

 7. KROK 7: Podziwiaj efekty

  To dopełnia idealne wykończenie, tworząc metaliczny połysk w kuchni, łazience lub salonie.
  Ale prawdziwe efekty metalu ADLER lśnią nie tylko swoimi powierzchniami, ale także wszechstronnością: nakładaj farbę pędzlem, wałkiem lub szpachelką, możesz stworzyć więcej niezwykłych efektów

© by adler-lacke.com