Lakierowane elementy charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami: Oferują one odporne powierzchnie oraz efektowny wygląd i naturalność w dotyku. Niezależnie od tego, czy produkują Państwo meble, kuchnie, schody, okna czy drzwi z litego drewna czy materiałów drewnopochodnych, mamy odpowiedni lakier do Państwa automatu natryskowego.

Automaty do natrysku powierzchniowego są kompleksowymi urządzeniami, które muszą być ustawione w zależności od wielu parametrów, takich jak dysze, system pistoletów, ciśnienie materiału, powietrze rozpylające, prędkość taśmy, liczba skoków lub wysokość dyszy. Na efekt lakierowania może mieć wpływ wiele różnych czynników, dlatego system musi być ustawiony prawidłowo, aby uniknąć powstawania smug, zacieków, tworzenia się chmur lub nierównomiernego nakładania. Prędkość posuwu musi być również dostosowana do innych ustawień. Należy wziąć pod uwagę te i wiele innych czynników. Dzięki wsparciu i doradztwu firmy ADLER łatwo znajdą Państwo odpowiedni lakier do Państwa automatu do natrysku powierzchni.

Branża Obszar zastosowania System powlekania

Przemysł meblowy, drzwiowy i budownictwa drewnianego, podłogi przemysł płytowy itp.

Idealny do przemysłowego powlekania: 
drzwi wewnętrznych, drzwi wejściowych, mebli ogrodowych / tarasowych, mebli w pomieszczeniach mieszkalnych (w tym stoły, ławy, meble łazienkowe), frontów kuchennych, mebli sypialnianych, schodów, paneli, ram obrazów, boazerii (boazerie wewnętrzne itp.), elewacji (wyroby strugane, deski profilowane), płyt szalunkowych i desek rusztowaniowych, szkła  

Nadaje się również do: 
Stołów w ogródkach piwnych, drewna ogrodowego (domki letniskowe, ścianki działowe itp.), desek tarasowych, płotów, okien

Bejce

Lakiery wodne
Lakiery 1-komp. i 2-komp.
Lakiery rozpuszczalnikowe
Lakiery utwardzane UV
Wodne lakiery UV
 

 

Automat do natrysku

Wydajna i czysta technika lakierowania powierzchni, krawędzi i elementów profilowanych, elementów mebli lub drzwi. Kompletne pokrycie powierzchni i krawędzi w jednej operacji . Ta technologia aplikacji może być doskonale połączona z różnymi procesami suszenia lub z innowacyjnymi technologiami, takimi jak Excimer.

Zalety przemysłowej aplikacji za pomocą automatu do natrysku

  • Powierzchnie i krawędzie mogą być całkowicie pokryte w jednej operacji
  • Wstępnie ustawia się stałą ilość lakieru , więc nadmierny przetrysk może być nieco zredukowany w porównaniu z natryskiem ręcznym
  • Odzysk lakieru: w maszynie z taśmą z tworzywa sztucznego odpornego na rozpuszczalniki nadmiar lakieru może być poddany recyklingowi
  • Zużycie farby nie jest większe niż przy ręcznym natrysku pistoletem natryskowymt
  • Mniejsza zawartość pyłu i zanieczyszczeń

 

ADLER testuje dla Państwa idealne procesy

W naszym parku maszynowym ADLER posiadamy oczywiście również automaty do natrysku powierzchni. Dzięki temu możemy dokładnie przetestować nasze lakiery pod kątem tego urządzenia i przedstawić naszym klientom szczegółowe wyniki i doświadczenia.
Często konieczna jest zmiana na system lakierniczy, z którym dotychczasowe doświadczenia są niewielkie lub żadne.

Dzięki naszemu kompleksowemu know-how w zakresie planowania procesów i wyboru  optymalnych urządzeń chcielibyśmy wesprzeć Państwa w tej zmianie. Nawet jeśli posiadają już Państwo automat do natrysku, chętnie doradzimy w zakresie naszych produktów.

Służymy radą i pomocą przy wyborze optymalnego lakieru do Państwa urządzenia natryskowego. Nasz serwis techniczny chętnie pomoże Państwu w ustawieniu Państwa automatu do natrysku. Zapraszamy już teraz do umówienia się na niezobowiązującą konsultację!

Urządzenia partnerów przemysłowych

© by adler-lacke.com