Metoda aplikacji Vacumat jest szczególnie przydatna do szybkiego i precyzyjnego nakładania materiałów powłokowych 100% UV oraz wodorozcieńczalnych systemów lazurujących. Ta innowacyjna technologia jest idealnym rozwiązaniem dla równomiernego i/lub częściowego nanoszenia lakieru.

Decyzja o wyborze produktu do powlekania i związany z nią proces aplikacji muszą być dokładnie przemyślane. Dzięki technologii Vakumat zwiększacie Państwo wydajność procesu lakierowania, optymalizujecie produkcję seryjną oraz oszczędzacie czas i koszty.

Powlekanie za pomocą urządzenia Vacumat jest stosowane m.in. w przemyśle meblarskim, stolarki drzwiowej i budowlanej, w branży podłogowej oraz przy lakierowaniu okien:

Branża Obszar zastosowania Systemy lakiernicze
Przemysł budownictwa drewnianego i produkcji listew,
stolarka, tartaki, itd.

Idealny do przemysłowego powlekania: 
listew, boazerii, elewacji (elementy strugane, deski profilowe), płyty szalunkowe, deski tarasowe itd.

Odpowiedni również do: 
okien, schodów, płotów

Lakiery wodne
Materiały lakiernicze 100% UV 
Lakiery wodne UV 
Wodorozcieńczalne systemy lazurujące

 

Zalety lakierów przerabianych na urządzeniu Vacumat®

  • Szybkie i wydajne lakierowanie, w zależności od obrabianego elementu można uzyskać prędkość posuwu 50m/min i więcej
  • Idealne do powlekania całej powierzchni, lakierowania częściowego lub lakierowania krawędzi 
  • Stała jakość produkcji
  • Powlekanie bez strat i przetrysków elementów profilowanych w jednym przejściu
  • Odpowiedni do lakierów wodnych, systemów 100%UV, wodnych lakierów UV
  • Grubość warstwy od 20 do 200 g/m² w zależności od systemu lakierniczego
  • Możliwość lakierowania krawędzi ze specjalnymi końcówkami

Vacumat®

Ta technika nakładania nadaje się idealnie do pełnego powlekania, częściowego powlekania lub powlekania krawędzi listew przypodłogowych, profili lub desek.

ADLER testuje dla Państwa idealne procesy

Ponieważ w firmie ADLER nie tylko produkujemy farby i lakiery, lecz także sami je opracowujemy i testujemy na odpowiednich urządzeniach w naszym dziale techniki stosowania, dysponujemy wiarygodnymi danymi do wszystkich niezbędnych obliczeń, takimi jak np. gęstość, objętość, zawartość ciał stałych, stopień efektywności aplikacji i wiele innych.  

Ważne jest dla nas również zapewnienie naszym klientom optymalnego wsparcia przy planowaniu i dopasowywaniu ich własnych urządzeń do lakierowania Dlatego w dziale techniki stosowania firmy ADLER posiadamy specjalnie skonstruowane urządzenie Vacumat. Nasz VACUMAT® firmy Schiele posiada dwa całkowicie odrębne obiegi materiałowe dla systemów wodnych i 100% UV. Dzięki temu możemy testować dla naszych klientów systemy wodorozcieńczalne i UV oraz dzielić się naszymi doświadczeniami.

Zapraszamy do umówienia się na niezobowiązującą konsultację już teraz! Nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Państwem. Wspólnie z naszymi partnerami przemysłowymi dopasowujemy cały proces aplikacji, łącznie z konfiguracją systemu, do Państwa potrzeb.

Partnerzy przemysłowi w dziedzinie urządzeń

© by adler-lacke.com